Delegace z čínské Šanghaje navštívila ÚH

24. 6. 2019 navštívila Ústav pro hydrodynamiku delegace z čínské Šanghaje složená ze zástupců vládních organizací, které mají na starost zásobování pitnou vodou, čištění odpadních vod, dohled nad dodržováním limitů znečištění vod apod.: Shanghai Water Authority (Shanghai Municipal Oceanic Bureau) a Shanghai City Water Law Enforcement (China Marine Surveillance Shanghai Corps).

Pánové si poslechli krátký úvod o historii Akademie věd a Ústavu pro hydrodynamiku a prezentaci výzkumných témat, která se v ÚH v současnosti řeší. Zajímali se pochopitelně především o úpravu vody a hydrologii. Poté se přesunuli na prohlídku laboratoří úpravy vody. 

Šanghaj je nejlidnatěší město Číny s více než 26 miliony obyvatel a potýká se s velmi silným znečištěním vodních zdrojů. Pro výrobu pitné vody jsou to řeky Huangpu River (80 %) a Yangtze River (20 %) protékající přímo Šanghají. Problémem prý nejsou ani tak technologie, jako spíše ohromné objemy vody, které je potřeba vzhledem k výši populace zpracovávat. Voda z kohoutku v Šanghaji v současnosti není pitná.

Kategorie Aktuality CZ.