Citační (bibliografické) databáze

Databáze autorů

Placené online tituly

Pro vzdálený přístup na tyto zdroje je možno využít VPN Ústavu. Pokud nemáte zřízenou VPN je možno využít alternativní postupy:

ScienceDirect - Pro přístup mimo pracoviště je třeba se přihlásit "via institution" vaší emailovou adresou. Následně Vám přijde do schránky aktivační odkaz. (návod)

SpringerLink - Pro přístup mimo pracoviště je nutné si zřídit na stránce SpringerLink osobní účet vázaný na svou emailovou adresu. Při prvním přihlášení požádejte na knihovna@nullih.cas.cz o autorizaci svého účtu.

Wiley Online Library - Pro přístup mimo pracoviště je třeba mít zřízený vlastní účet. Pokud se tímto účtem přihlásíte na pracovišti, bude Vám následně fungovat tento účet po dobu 60 dní od tohoto přihlášení i mimo něj. Tento postup lze bez omezení opakovat.

Web of Science a Publons - Pro přístup mimo pracoviště je třeba mít zřízený vlastní účet. V momentě, kdy se do svého účtu pomocí jména a hesla přihlásíte z ÚH, aktivuje se Vám tím přístup pomocí jména a hesla i z jiných počítačů (IP adres) na dobu 6 měsíců. Pro prodloužení je nutné se opět na ÚH přihlásit pomocí jména a hesla.