Noc vědců v Ostravě – Petra Peer: Krása nanovláken

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět.

5. října 2018 se bude v Ostravě konat 6. ročník Ostravské noci vědců – akce, která bourá představy o nudné vědě zavřené za zdmi laboratoří.

Program Ostravské noci vědců.

 

Petra Peer: Krása nanovláken

17:00 - 18:00 studovna (Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě)

Přijďte se podívat na přípravu materiálu, ze kterého se vyrábějí nanovlákna. Dále si prohlédnete prezentaci obrázků různých nanovláken ze skenovacího elektronového mikroskopu a seznámíte se s použitím tohoto vyjímečného materiálu v dnešní i budoucí době. 

 

Vystudovala inženýrské studium na Technické Univerzitě v Liberci a doktorské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Získala ocenění Wernera von Siemense za nejlepší ženskou absolventskou práci. V současnosti pracuje jako vědecký pracovník v  Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR, v. v. i. a zabývá se reologií polymerních roztoků, ze kterých se vyrábějí nanovlákna pomocí elektrostatického zvlákňování.

 

Kategorie Aktuality CZ.