Petra Peer získala 2. místo v soutěži Věda fotogenická 2018

Více než dvě stovky snímků s vědeckým motivem se ucházely o prvenství v pátém ročníku soutěže Věda fotogenická. Autory fotografií jsou pracovníci Akademie věd ČR. Vítězné snímky odhalila 25. října 2018 vernisáž v Městské knihovně v Praze, výstava bude přístupná i návštěvníkům festivalu Týden vědy a techniky AV ČR.

Přihlášené snímky letos soutěžily v několika kategoriích. V první kategorii - Věda fotogenická - se o přízeň poroty ucházely fotografie s vědeckou tematikou – tedy snímky objektů vědeckého zkoumání, přístrojů používaných k výzkumu, fotografie části živé a neživé přírody, jevů či činností souvisejících s prací zaměstnanců pracovišť Akademie věd ČR. Ve druhé kategorii - Vědecká selfie - soutěžily selfie z každodenního pracovního života vědce či vědeckého kolektivu na pracovištích Akademie věd ČR. Ve třetí kategorii - Československo objektivem vědců - se představila volná tvorba vztahující se svým obsahem k výročí republiky. Dále byla udělena Cena Akademické rady AV ČR Cena pro vítěze v online hlasování na webu soutěže.

V kategorii Věda fotogenická získala 2. místo Petra Peer z Ústavu pro hydrodynamiku se svou fotografií "Rozsivka".

Své snímky mohli lidé z pracovišť Akademie věd ČR hlásit od 1. května do 22. června 2018. Přihlášeno bylo celkem 211 fotografií od 67 zaměstnanců z 25 pracovišť.

Kategorie Aktuality CZ.