Veletrh vědy

Ústav pro hydrodynamiku se každý rok účastní Veletrhu vědy, což je největší populárně naučná událost v ČR. Tuto akci pořádá Akademie věd ČR pravidelně již od roku 2015. Je vhodná pro všechny zájemce o vědu všech věkových kategorií. Lákadlem Veletrhu je zejména velké množství interaktivních exponátů a pokusů, které si návštěvníci mohou sami vyzkoušet. Akce je zdarma.

nejbližší termín: červen 2024

místo konání: PVA EXPO Letňany

Týden Akademie Věd ČR

Týden Akademie věd je vědeckým festivalem, který otevírá akademická pracoviště široké veřejnosti a nabízí i řadu zajímavých přednášek o aktuálních vědeckých objevech. Představuje výzkum ve všech jeho podobách, každodenní vědeckou práci i největší vědecké úspěchy. Vstup na akce v rámci Týdne Akademie věd je zdarma, část akcí probíhá online.
Ústav pro hydrodynamiku každoročně v rámci festivalu pořádá dny otevřených dveří pro školy i širokou veřejnost.

nejbližsí termín: listopad 2024

program ÚH 2023

   

Tematické přednášky

Pozvěte si nás do výuky. Představíme studentům základní témata, kterými se naši vědci zabývají, a vysvětlíme, jaký má výzkum přesah do praxe.
Vhodné pro studenty středních škol v Praze a blízkém okolí. V případě zájmu nás kontaktujte emailem.

 

Voda, prastaré zrcadlo hvězd

Vlastnosti vody nás nepřestávají fascinovat. Její přítomnost je pro lidskou společnost a život na Zemi naprosto zásadní. Její proměnlivé rozložení způsobuje, že jí máme moc a jindy zase nedostatek. A umíme vůbec vodní zdroje správně využívat?

Kontakt pro veřejnost: RNDr. Lenka Pivokonská, Ph.D.