První díl páté řady vzdělávacího cyklu Akademie věd České republiky – NEZkreslená věda – nese název VODA. Vznikl ve spolupráci s Ústavem pro hydrodynamiku, jeho odborným garantem je RNDr. Lenka Pivokonská, Ph.D.

NEZkreslená věda je ojedinělý popularizačně-vzdělávací cyklus Akademie věd České republiky. Krátká animovaná videa tematicky zaměřená na vědu a poznání edukační a zábavnou formou přibližují zajímavé jevy (nejen) studentům a pedagogům základních a středních škol. V současné době vyšly již 4 velmi úspěšné řady. Pátá řada NEZkreslené vědy zahrnuje celkem 7 zcela nových dílů, které budou postupně zveřejněny na YouTube kanále a Facebooku Otevřené vědy.

Podívejte se, jak se upravuje pitná voda pomocí našeho poloprovozního modelu instalovaného na úpravně vody U Sv. Trojice v Kutné Hoře. Poloprovozní model umožňuje optimalizovat parametry úpravy vody v průtočném režimu a ve větších objemech na rozdíl od laboratorních testů (sklenicových zkoušek, "jar testů"), takže se přibližuje reálným podmínkám v provozu úpravny mnohem více.